Gwałt. Głos kobiet wobec społecznego tabu Zofia Nawrocka

ISBN:

Published: 2013

Paperback

286 pages


Description

Gwałt. Głos kobiet wobec społecznego tabu  by  Zofia Nawrocka

Gwałt. Głos kobiet wobec społecznego tabu by Zofia Nawrocka
2013 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, ZIP | 286 pages | ISBN: | 3.44 Mb

To nie jest książka o gwałcie. Nie przeczytasz o tym, co ktoś mi zrobił i co inni zrobili innym kobietom. To jest książka o tym, co dookoła gwałtu, co mimo że leży poza samym gwałtem, dla ofiar również staje się jego treścią. Jest o tym, z czymMoreTo nie jest książka o gwałcie. Nie przeczytasz o tym, co ktoś mi zrobił i co inni zrobili innym kobietom.

To jest książka o tym, co dookoła gwałtu, co mimo że leży poza samym gwałtem, dla ofiar również staje się jego treścią. Jest o tym, z czym zderza się kobieta po doświadczeniu gwaltu – o reakcji patriarchalnego, seksistowskiego społeczeństwa, piętnującego i uciszającego ofiary, wraz z jego niedziałającymi dla dobra ofiar instytucjami policji i sądu.

Jest też o tym, czego uczymy się o przemocy, gwałcie, seksie, kobietach i męzczyznach i relacjach między nimi w domu, w szkole, z mediów, z reklam. Jest o tym, czego uczy się kobieta zanim doświadczy przemocy seksualnej, czego uczy się mężczyzna zanim zgwałci i czego uczy się cała reszta, niereagująca i potępiająca ofiarę.

To jest książka o tym, co sami i same sobie robimy.Zofia Nawrocka – feministka, rowerzystka, socjolożka. W centrze kobieco-queerowej UFA prowadziła warsztaty napraw rowerowych dla kobiet w ramach projektu Zębatka. W fundacji Feminoteka współkoordynowała projekt badawczy „Dość milczenia. Problem gwałtu i przemocy seksualnej wobec kobiet w Polsce”.

Współorganizowała Dni Cipki. Zaangażowana w działania kolektywu Syrena dotyczące przestrzeni miejskiej, spraw imigranckich i lokatorskich.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Gwałt. Głos kobiet wobec społecznego tabu":


1stpreshonesdale.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us