Türkiyede Ve Dünyada Casuslar Aytunç Altındal

ISBN:

Published: 2008

Paperback

160 pages


Description

Türkiyede Ve Dünyada Casuslar  by  Aytunç Altındal

Türkiyede Ve Dünyada Casuslar by Aytunç Altındal
2008 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 160 pages | ISBN: | 4.70 Mb

Bir insanın sağlığına dikkat etmesi, onu özenle koruması ne denli önemliyse, bir ülkenin de güvenliğine özen göstermesi ve onu koruması o denli önemlidir. Savunma güvenliği, bir bakıma yaşama refleksi gibidir. Yaşama ve var olabilme güdüsü, her canlıMoreBir insanın sağlığına dikkat etmesi, onu özenle koruması ne denli önemliyse, bir ülkenin de güvenliğine özen göstermesi ve onu koruması o denli önemlidir. Savunma güvenliği, bir bakıma yaşama refleksi gibidir. Yaşama ve var olabilme güdüsü, her canlı varlıkta doğuştan edinilmiş bir mekanizmadır. Yeni doğmuş bir bebek, bir an önce ölmek ve yok olmak için değil, yaşama tutunabilmek, canlılığını sürdürebilmek için çırpınır.

Yaşama bağlanabilmek, sadece güvenli bir ortamda gerçekleşebilir. O güvenli ortam ise ancak bilgiyle sağlanabilir.İstihbarat (Intelligence) faaliyetleri (etkinlik değil) özünde Bilgilenme süreçleridir. Kendini koruma ve savunma dinamiklerinden kaynaklanmış olabileceği gibi saldırganlık ve şiddet gibi amaçlar için de Bilgilenme kullanılır. Bilgilenme, yaşamın her alanına yön veren tek unsurdur.Devlet yönetiminde Bilgilenme birinci dereceden önceliği olan hayati önemi haiz bir Procedure (usûl, uygulama) olarak değerlendirilir.

Bu nedenle de Bilgilenme Procedureüne katılacak kişiler, sıra dışı bir yaşam tarzı sürdürebilecek, bu zorlu koşullara dayanabilecek ruhsal ve bedensel güçte olmak zorundadırlar. Devlet yönetiminde Bilgilenme görevini üstlenmiş olan kişiler, en geniş anlamıyla İstihbaratçılardır. Bu, her devlet için böyledir.İstihbaratçıların devlet başkanları olmalarına da bu nedenle çok sık rastlanır. ABDde de Ronald Reagan, FBI ajanı (Kod: T-10) olarak çalışmıştı, Baba Bush ise doğrudan CIAyı yönetmişti.

Sovyetlerde Andropov, KGBnin başıydı, günümüzdeki Vladimir Putin ise geçmişte KGBnin en güvenilir casusu idi.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Türkiyede Ve Dünyada Casuslar":


1stpreshonesdale.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us